top of page

Једна од најважнијих области када се говори о употреби технологије и интернета у свакодневном животу је и безбедност. Чини ми се да наставници ипак имају пресудну улогу у овој причи. То више није област где ће ученици да добију информације и сазнања код куће (ако су за то били ускраћени у школи из било ког разлога) од родитеља, дека, бака, рођака... То је област где неретко они сами имају више сазнања од својих родитеља, а опет недовољно искуства како да се ''изборе'' са неким информацијама. Прича о безбедности се пребацила из стварног у виртуелни живот и неопходна је више него икад сарадња породице, наставника и одговарајућих институција.

Трудим се да сваке године, поред приче о добрим и лошим странама интернета кад год је то могуће и логично, обележавам са децом и Дан безбедног интернета, прикључујем се акцијама које то промовишу и подржавају, информишем колеге о новинама и ''ширим'' причу.

Једна од таквих успешних активности је била једне године када су ученици попуњавали онлајн упитник, а затим на ЧОС-у гледали презентацију која је представљала анализу њихових одговора и причали са својим учитељима на ту тему. Учитељица Марија Митић је са својим ђацима из продуженог боравка снимила кратке видео-записе попут емисије Кефалица, где је ученике испитивала о опасностима које их вребају на интернету, колико је опасно по здравље и сл. 

Школске 2017/18. године учествовали смо у обележавању Недеље дигиталних вештина и освојили 1. место за најбољу колаж фотографију која је приказивала наше активности. 

bottom of page